Gizlilik Politikası

Bu gizlilik bildirimi, teknokontrol.com web sitesinin veri toplama ve kullanma uygulamalarını açıklamaktadır. Bu Siteye erişmeniz bu gizlilik bildiriminde tanımlanan, bilgi toplama ve kullanma uygulamalarını kabul ediyor olduğunuzu gösterir.

İşbu Gizlilik Politikasında, Necatibey Cad. Aynali Lokanta Sk. No:8 34425 Karaköy, Beyoğlu/İstanbul adresinde mukim TEKNOKONTROL HİDROLİK PNÖMATİK MÜHENDİSLİK LİMİTED ŞİRKETİ (Tekno Kontrol) tarafından işletilen teknokontrol.com sitesi kapsamında sunulan hizmetlerde, kullanıcı, ziyaretçi ve/veya üyelerden talep edilecek bilgilerin ne şekilde saklanacağı ve kullanılacağına dair tüm detaylar ve uygulama prensipleri açıklanmaktadır. 

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması 

Aramızdaki ticari ilişki kapsamında, ticari ilişkinin kurulması ve uygulanması ile ilgili sözleşmesel yükümlülüklerin yerine getirilmesi için gerekli olan ya da kanunen toplamamızın zorunlu olduğu bazı kişisel verilerinizi sağlamanız gerekmektedir. Bu veriler olmaksızın normal şartlarda sizinle ticari ilişki kurmamız ve bundan doğan yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz mümkün olmayacaktır.

Sitemizde istenen kişisel bilgileriniz hizmetlerimizin sunulabilmesi, bilgilendirme, iletişim vb. durumlar için kayıt altında tutulmaktadır. Topladığımız kişisel bilgiler arasında adınız, e-posta adresiniz, telefonunuz, iş veya ev adresiniz, şirketinizle ve kredi kartınızla ile ilgili bilgiler olabilir. Ziyaretçiler sitede yorum bıraktığında yorum formunda gösterilen verileri ve ayrıca istenmeyen yorum tespitine yardımcı olmak için ziyaretçinin IP adresi ve tarayıcı bilgisi metnini toplarız. Site, ziyaretleriniz hakkında, siteye erişmek için kullandığınız internet servis sağlayıcısının adı ve internet protokol (IP) adresi, siteye erişme tarihi ve saatiniz, sitede bulunduğunuz sırada eriştiğiniz sayfalar ve sitemize doğrudan bağlanmanızı sağlayan web sitesinin internet adresi gibi birtakım bilgiler toplayabilir. Bu bilgiler sitenin iyileştirilmesi, eğilimlerin analiz edilmesi ve sitenin yönetilmesi için kullanılır.

Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Sitede toplanan kişisel bilgiler, Sitenin işletilmesi ve istediğiniz veya yetkilendirdiğiniz hizmetlerin sağlanması ya da işlemlerin yerine getirilmesi için kullanılır. Kişisel bilgilerinizi, bildirimleri de içerecek şekilde, kullanmakta olduğunuz ürün veya hizmetler hakkında bilgiler sağlamak için kullanabiliriz.

Ayrıca, size diğer Tekno Kontrol ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgiler SMS veya e-posta aracılığı ile gönderebiliriz. Araştırma amacıyla, site ziyaretleriyle ilgili verileri anonim demografik bilgilerle birleştiririz ve bu bilgileri daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabiliriz.

Bir haber bültenine kaydolduğunuzda veya tanıtım e-postaları almayı kabul ettiğinizde teknokontrol.com, tıklattığınız e-postaları izlemek için özelleştirilmiş bağlantılar veya benzeri teknolojiler kullanabilir. Her e-posta, bu tür iletilerin gelmesini durdurmanıza olanak veren, abonelik iptal bağlantıları içerir.

Tekno Kontrol, kişisel bilgilerinizi yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde veya (a) yasal gereklere uygun hareket etmek veya Tekno Kontrol.com ya da siteye tebliğ edilen yasal işlemlere uymak; (b) Tekno Kontrol’un veya teknokontrol.com sitesinin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak; (c) Tekno Kontrol çalışanlarının veya aracılarının, Tekno Kontrol ürünü kullananların veya kamu güvenliği açısından acil durumlarda harekete geçmek için gerekli olduğuna iyi niyetle kanaat getirdiği hallerde açıklayabilir.

Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği 

teknokontrol.com, kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişime, kullanıma veya açığa çıkmaya karşı korumak için çok çeşitli güvenlik teknolojileri ve yordamları kullanır. Örneğin, sağladığınız bilgileri kontrol altındaki tesislerde bulunan ve sınırlı erişimi olan bilgisayar sunucularında depolarız.

Ayrıca, kredi kartı numarası gibi hassas kişisel bilgileri İnternet üzerinden ilettiğimizde, bunları Güvenli Yuva Katmanı (SSL) protokolü gibi şifreleme yöntemleriyle koruruz.

Bu Gizlilik Bildiriminde Yapılabilecek Değişiklikler

Bu gizlilik bildirimini zaman zaman güncelleyebiliriz. Topladığımız kişisel bilgileri korumak için hangi yöntemlerden yararlandığımız konusunda bilgi sahibi olmak için bu gizlilik bildirimini düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi öneririz. Hizmeti sürekli şekilde kullanmanız bu gizlilik bildirimini ve yapılabilecek güncelleştirmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Güvenlik Bildirimi 

teknokontrol.com, erişim şifresi gibi bilgilerin sizin tarafınızdan belirlenmesine olanak sağlar. Erişim şifresinin unutulması durumunda kayıt olurken vermiş olduğunuz e-posta adresine yeni şifre oluşturma bağlantısı gönderilir.

Gizli bilgilerin istendiği bölümlerde SSL (Secure Socket Layer) yöntemini kullanarak bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesini engeller.

Linkler

teknokontrol.com web sitesi, Tekno Kontrol’ün içeriği üzerinde söz sahibi olmadığı üçüncü web sitelerine linkler içerebilir. Bir linke tıkladıktan sonra Tekno Kontrol’un sorumluluk alanından çıkmış olursunuz. Bundan sonra verilerinizin işlenmesi Tekno Kontrol’ün etki alanı içinde gerçekleşmez.

Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği

Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standardında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için info@teknokontrol.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. Firmamıza ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Firma Ünvanı: TEKNOKONTROL HİDROLİK PNÖMATİK MÜHENDİSLİK LİMİTED ŞİRKETİ

Adres: Necatibey Cad. Aynali Lokanta Sk. No:8 34425 Karaköy, Beyoğlu/ISTANBUL

E-posta: info@teknokontrol.com