Haluk AYKUN
Kurucu & Genel Müdür

Hakkımızda

1993 yılında endüstriyel alanda hidrolik – pnömatik ürün taleplerini karşılamak ve sorun odaklı entegre çözümler sunmak üzere Haluk Aykun tarafından kurulmuştur. Firmamız amaçları doğrultusunda, başta Almanya ve İtalya’dan olmak üzere sektördeki önemli firmaların temsilciliğini üstlenmiştir. Temsil ettiğimiz firmaların yerel faaliyetlerini sürdürürken geniş malzeme çeşitliliği ve güçlü stok anlayışıyla müşterilerimize malzeme destekli mühendislik hizmetleri sunmaktayız.

Sektöründe 30+ yıldır başarıyla hizmet veren Tekno Kontrol, etkin mühendislik çözümlerini, yüksek kalitedeki ürünlerle beraber hızlı tedarik kabiliyetini birleştirerek sunmakta ve hizmet kalitesiyle tanınan firmalar arasında yerini almaktadır. Gelişime önem veren anlayışımız, çatımız altında yer alan Hidrolik pnömatik malzeme gruplarını zenginleştirirken, uygun stok seviyeleriyle devamlılığı esas almaktadır. Hizmet ağımız içinde hidrolik güç üniteleri, hidrolik silindirler, hidrolik devre elemanları ve hidrolik proje tasarımı yer almaktadır.

Tekno Kontrol yakın geçmişte konusunda dünya lideri olan Amerika menşeli Vickers by Danfoss firmasının distribütörlüğünü üstlenmiş ve bu alanda ihtiyaç duyulan noktada çok geniş bir faaliyet potansiyeli oluşturmuştur. Sektörün önde gelen hidrolik firmalarından olan Vickers’in ülkemizdeki faaliyet payı ve aktiviteleri hızlı bir şekilde yükselmektedir. Etkin olduğumuz diğer bir alan ise Enerpac markası ile hizmetini verdiğimiz yüksek basınç hidroliğidir. Yer aldığı önemli projeler ve üstün malzeme kalitesiyle hizmet veren Enerpac firmasının temsilciliğini yapmaktayız. Aktif malzeme satışı yanı sıra Türkiye’deki önemli projelerde; hidrolik sistem danışmanlığı, ürün tedariği veya sistem kiralanması konularında tamamlanmış ve devam eden referans niteliğindeki çalışmalarımızı daha da arttırmayı amaçlıyoruz. Satış sonrası hizmeti satış kadar önemli gören anlayışımız, garanti ve tamir konularında da Türkiye genelinde akredite edilmiş tek yetkili Enerpac Servis İstasyonu olarak hızlı ve güvenilir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Şirketimiz sektördeki varlığı boyunca hidrolik konusunda önemli adımlar atmıştır. Özellikle Vickers (Eaton) ve Enerpac konularında aranan ve ihtiyaçlara yanıt veren firmamız, hizmet kalitesinin ön planda tutulduğu bir çalışma içindedir. Bu çalışmalar önümüzdeki dönemlerde de giderek artacak ve faaliyetlerimiz genişleyecektir. Hedefimiz gelecekte Tekno Kontrol’de imalat imkânlarını daha da genişleterek pazardaki ihtiyaçlar için vazgeçilmez bir adres olmaktır.